Recenzja książki “Pucio umie opowiadać” Marta Galewska-Kustra

Recenzja książki “Pucio umie opowiadać” Marta Galewska-Kustra

Pucio już po raz kolejny zaprasza młodszych czytelników do wspólnej zabawy oraz nauki. I tym razem kultowy bohater książeczek dla dzieci nikogo nie zawiedzie, nawet tych najbardziej wybrednych, i zabierze młodego czytelnika w niesamowitą podróż, oraz pokazuję problemy, trudne sytuacje, i zarazem przedstawiając rozwiązanie danego problemu. Rodzice pokochali Pucia za to, że w prosty i przyjemny sposób uczy ich dzieci nowych rzeczy, pokazuję, jak wygląda życie w mieście, uczy pisać, mówić i nawet śpiewać. A dzieci pokochały Pucia za to, że, mogą się z nim uczyć poprzez zabawę. Pucio to niezawodny przyjaciel każdego maluch, na którym można cały czas polegać. 

“Pucio umie opowiadać” przedstawia kolejne losy tytułowego bohatera, który tym razem musi zmierzyć się z poważnym problemem. Mianowicie w jego rodzinie pojawia się nowy członek rodziny, a Pucio od teraz codziennie będzie musiał się zmierzać z trudną rolą- rolą starszego brata. Bobo, bo tak ma na imię młodszy braciszek Pucio, potrzebuję teraz dużo opieki i miłości, a jego straszy brat, nie jest do końca pewny czy podoła temu trudnemu zadaniu. 

Pucio w tej części przyjmie również rolę narratora i opowie czytelnikom o swoich problemach i zmartwieniach. O tym jak czuję się dumny z zostanie starszym bratem, ale również z problemami, jakie temu towarzyszą. Na szczęście jego siostra Misia oraz rodzice  powoli go uczą jak być najlepszym starszym bratem, i po kilku próbach okazuję się, że to najlepsza rola na świecie, jaką mógł sobie wyobrazić Pucio. 

Książka ta może być również przydatna dla rodziców, którzy w ten sposób będą chcieli porozmawiać z dzieckiem na trudne tematy, na przykład co robić, kiedy pojawia się nowy członek rodziny, który potrzebuję więcej opieki i uwagi rodziców niż zazwyczaj. Książka ta też może świetnie posłużyć jako opcja do samodzielnego czytania oraz nauczenia się opowiadania historyjek innym. 
  
Marta Galewska-Kustra jest z doświadczenia logopedą i pedagogiem dziecięcym, a swoje doświadczenie zawodowe przełożyła na napisanie literatury dziecięcej, gdzie skupia się na rozwoju i zabawie dziecka.