Niezapomniane wakacje w Turcji! Poznaj top 5 najlepszych kurortów!

Niezapomniane wakacje w Turcji! Poznaj top 5 najlepszych kurortów!

Turcja jest bardzo atrakcyjnym, wakacyjnym kierunkiem. Niezmiennie słoneczna, kusi swoimi walorami naturalnymi. Wyróżnia się orientalnym klimatem i kulturą. Oferuje wspaniałe warunki do wypoczynku, mnóstwo atrakcji i doskonałą kuchnię. Tureckie kurorty turystyczne mają naprawdę wysoki poziom, dbając w ten sposób o swoich gości. Kiedy najlepiej wybrać się do Turcji? Jakie jej kurorty należą do najlepszych?

Pogoda w Turcji: czyli, kiedy zaplanować urlop!

Turcja szczyci się bardzo przyjaznym i ciepłym klimatem. Jest bardzo słonecznym krajem niemal przez cały rok. W chłodniejszych miesiącach temperatura spada w Turcji do kilkunastu stopni, zaś w tych najcieplejszych wzrasta niemal do czterdziestu stopni Celsjusza. Pełnia sezonu turystycznego przypada na czerwiec-sierpień. Jednak już od maja, aż do października pogoda w Turcji jest iście wakacyjna. Oznacza to, że podróżować do niej warto niemal o każdej porze roku.

Top 5 najlepszych, tureckich kurortów: czyli, gdzie zaplanować swój urlop!

Antalya – to stolica Tureckiej Riwiery i jeden z największych kurortów w regionie. Ma wspaniałe położenie nad Morzem Śródziemnym wśród wysokich gór Taurus. Wprost zachwyca pięknym krajobrazem i urokliwym klimatem. To portowe miasto z rozległymi plażami i wieloma rozrywkami.

Kemer – to bardzo malowniczy i tętniący życiem kurort Riwiery Tureckiej. To miejsce w którym można obejrzeć ciekawe zabytki i zachwycić się naturą. Krajobraz gór, krystalicznie czyste morze i plaże to nie wszystko! Kurort słynie z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych.

Side – to kolejny popularny kurort, który oferuje turystom do zwiedzania wiele historycznych pozostałości. To miejsce w którym antyczne ruiny stykają się z nowoczesną architekturą. Do najpopularniejszych zabytków regionu należą ruiny największego teatru Azji Mniejszej. Nie brakuje również urokliwych wybrzeży!

Marmaris – to kurort o wspaniałym położeniu na styku Morza Śródziemnego i Egejskiego. Oferuje bogate życie rozrywkowe i luksusowe hotele. Posiada też ciekawe zabytki antyczne i średniowieczne. To zdecydowanie kurort, w którym każdy znajdzie coś dla siebie podczas wakacyjnego wypoczynku w Turcji.

Bedibi – to kurort pełen zieleni i uroczych krajobrazów. Choć w większości posiada kamieniste wybrzeża, wprost zachwyca krystalicznie czystą wodą. Będzie idealnym wyborem na rodzinny wypoczynek oraz dla tych co oczekują aktywnych form spędzania czasu.