Hity Netflixa, czyli co warto obejrzeć na popularnej platformie?

Hity Netflixa, czyli co warto obejrzeć na popularnej platformie?

Platforma streamingowa Netflix cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. W rankingach wyprzedza Playera, Polsat Box Go czy Amazone Prime Video. Nic dziwnego, ponieważ pojawia się tu mnóstwo ciekawych propozycji filmowych, seriali, dokumentów czy filmów dla najmłodszych. Każde pokolenie znajdzie tu coś dla siebie. Filmy pogrupowane są tematycznie, gatunkowo, osobno wyświetlają się nowości i produkcje stworzone dla Netflixa. Co miesiąc pojawia się mnóstwo nowych tytułów, co może jednak utrudniać widzom wybór najlepszych produkcji. Podpowiedzią może być lista najchętniej oglądanych tytułów w danym kraju. Ja polecam kilka produkcji, które zrobiły na mnie wrażenie w ostatnim czasie.

Miłość z historią w tle, czyli „Bridgertonowie”- sezon 2.

Sezon pierwszy serialu „Bridgertonowie” pobił wszelkie rekordy popularności. Nie inaczej było z drugą częścią opowieści o londyńskiej rodzinie z wyższych sfer. Zachwyca przepych, kurtuazja i zasady, których sztywno trzeba się trzymać. Skandal towarzyski był tym, czego unikano za wszelką cenę. W drugim sezonie poznajemy losy najstarszego potomka Bridgertonów – przystojnego Anthonego. Mężczyzna zgodnie z tradycją i wymaganiami wyższych sfer musi wybrać sobie żonę, by spełnić powinności wobec matki i rodzeństwa. Po niespodziewanej śmierci ojca to on sprawuje opiekę nad resztą rodziny. Czuje się za nią odpowiedzialny. Ceni honor, zasady, nie chce swoim niewłaściwym zachowaniem splamić honoru Bridgertonów. Spośród wielu kandydatek Anthony wybiera  Edwinę Sharmę – niezwykle piękną, ale nieśmiałą i dobrze ułożoną  pannę na wydaniu. Dziewczyna szybko zostaje okrzyknięta przez samą królową „brylantem sezonu”. Edwinie towarzyszy starsza siostra, która robi duże wrażenie na Anthonym. Kate jest piękna, wyniosła, pewna siebie i zasadnicza. Imponuje mężczyźnie nie tylko ciętym językiem, ale umiejętnością jazdy konnej czy stanowczością, z jaką broni ukochanej siostry. Najstarszy Bridgerton zakochuje się nie w przyszłej narzeczonej, ale w jej siostrze Kate. Kobieta odwzajemnia to uczucie, choć przez długi czas będzie udała, że jest inaczej. Co zrobią bohaterowie? Co jest ważniejsze – powinności wobec rodziny czy osobiste szczęście? Anthony będzie musiał dokonać najtrudniejszego wyboru w swoim życiu. Czy postawi na prawdziwą miłość? Serial zaskakuje i sprawia, że ogląda się go z przyjemnością. Polecam, bo to nie tylko banalna opowieść o zakazanej miłości. To świat, za którym tak naprawdę każdy tęskni. Uwagę przyciągają wysublimowane sceny miłosne, choć jest ich zdecydowanie mniej niż w sezonie 1. I choć scenarzyści dość swobodnie traktują historię, nikomu to nie przeszkadza.

Życie bywa nieprzewidywalne, czyli „Zachowaj spokój” – sezon 1

Miniserial na podstawie powieści Harlana Cobena już w dniu premiery stał się jednym z najchętniej oglądanych. Akcja tej opowieści przenosi nas na luksusowe warszawskie osiedle, gdzie mieszka rodzina Barczyków. Anna jest lekarzem, jej mąż Michał jest specjalistą od bezpieczeństwa, często występuje w telewizji. Para ma dwoje dzieci, córkę i syna. Pewnego dnia znika nastoletni Adam – syn Barczyków. W tym momencie akcja filmu przyspiesza, a na światło dzienne wychodzą kolejne tajemnice. Czy Adam jest odpowiedzialny za śmierć swojego kolegi? Zniknął czy został porwany? Policja początkowo ignoruje obawy Barczyków, tym bardziej, że nastolatek wysyła wiadomości do swojej dziewczyny. Serial pokazuje również środowisko młodzieży z elitarnego liceum. Ich wybory, zachowanie, spędzanie wolnego czasu może przerażać i zaskakiwać. Jak rozwiąże się sprawa? Czy Adam wróci? W jaki sposób zniknięcie syna wpłynie na rodzinę Barczyków. W czasie śledztwa małżonkowie dowiedzą się czegoś, co zmieni ich życie diametralnie. Doborowa obsada aktorska ( W rolach głównych Magdalena Boczarska i Leszek Lichota), dobrze napisany scenariusz, przejmująca muzyka to nie jedyne atuty serialu. Polecam, bo to polska produkcja dla Netflixa na najwyższym europejskim poziomie. To już druga ekranizacja powieści Cobena zrealizowana w naszym kraju. Polecam także „ W głąb lasu” ( dostępne na platformie Netflix).

Czy namiętność może być zła? „Mroczne pożądanie” – sezon 1 i 2.

Historia Almy i Daria fascynuje nie tylko kobiety. Ten meksykański serial udowadnia, jak wielką siłę ma pożądanie i pragnienie. Alma jest matką, żoną i wykładowczynią prawa na jednym z uniwersytetów. Jest również niezwykle piękną, zmysłową kobietą, podoba się mężczyznom. Wiedzie spokojne, ustabilizowane życie do momentu, gdy spotyka młodszego od siebie mężczyznę Daria. Chłopak uczestniczy w jej wykładach, a kiedy próbuje zaprosić Almę na kawę, ta jest oburzona. Dario Guerra nie daje jednak za wygraną. W końcu, po długich staraniach, Alma zostaje jego kochanką. Jest to moment, który zmieni na zawsze życie głównej bohaterki serialu. Alma jest rozdarta między powinnościami wobec rodziny a namiętnością do kochanka. Nie może i nie chce zrezygnować z tej fascynacji. Czuje się spełniona i niezwykle kobieca. Krytycy filmowi podkreślają, że to jeden z najodważniejszych thrillerów erotyczno – psychologicznych dostępnych na platformie Netflix. Niezwykle odważne sceny seksu dodają pikanterii całej produkcji. Już sam tytuł serialu sugeruje, że fascynacja Almy Dariem będzie miała negatywne skutki. Doprowadzi do rozwodu z mężem, ochłodzenia relacji z córką i problemów z samą sobą ( Alma będzie chodziła na terapię). Wydawać by się mogło, że ta historia nie będzie miała ciągu dalszego. Okazuje się jednak, że drugi sezon w jeszcze większym stopniu zmieni życie Almy. Znów spotka Daria na swojej drodze i znów nie będzie w stanie mu się oprzeć. Do czego tym razem doprowadzi Almę fascynacja mężczyzną? Polecam, bo w drugim sezonie pojawi się jeszcze więcej scen erotycznych, tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji.

1 thoughts on “Hity Netflixa, czyli co warto obejrzeć na popularnej platformie?

  1. Mam wrażenie, że w tej platformie już nie ma nic ciekawego do obejrzenia…

Comments are closed.